Flüt Eğitimi

Nefesli çalgılar alanında yer almaktadır. Baş kısmı gövde kısmı ve kuyruk kısmı olmak üzere 3 ana bölümden oluşturulan bir müzik aletidir.

İlk olarak abanoz ağaçlarından üretilmiştir. Şimdilerde nikel, gümüş ve altın karışımından yapılmaktadır. 67 santim uzunluğu ve 1.9 santim çapa sahiptir.

Orkestra Toplum İçinde Flütün Yeri

Batı müziğinin olmazsa olmazlarından biridir. Flüt klasik eserlerin icrasında son derece önemli bir kullanım istatistiğine sahiptir. Duygu aktarımı ya da doğanın temsili sesleri olan kuş sesi çocuk pasajları gibi uç seslerin elde edilmesini mümkün kılar.

Flüt üfleme tekniklerinde uzmanlaşmak oldukça uzun bir zaman ister. Uzun bir eğitim ve pratik zamanı gerektirir. Sonrasında yıldızlaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Düzenli pratik yapılarak ve profesyonel eğitim alarak bu çalgı da uzmanlaşmanız mümkündür.

Flütle çalınmış eserleri dinleyerek kulak aşinalığı oluşturmanız da kolaylık sağlayacaktır. Doğru tonu dinlediğiniz de tekrar etmesi çok daha kolay olacaktır. Flüt ile notaları doğru öğrenmeni ve temiz sese ulaştığınızdan emin olana kadar tekrar etmeniz faydalı olacaktır. Flütte notalar birbirine çok yakın seslerde çıkabilir.

Doğru sesleri üflemek kadar önemli olan bir başka konu, nota bilgisine sahip olmanızdır. Müzik parçalarının çalımına başlayacağınız zaman notaları akıcı ve pratik bir şekilde aktarabilmeniz gerekmektedir.Flütünüzü dik bir pozisyonda çalmanız sizin için yararlı olacaktır. Çalmaya başlayanların ilk dönemlerinde günlük 3-4 saatlik bir çalışma sürecini atlatması gerekmektedir. Bu gelişim için faydalı bir aktivite dönemi olacaktır.

Sanatın ve sanatçının toplum için olan yararı düşünüldüğünde flüt ya da diğer müzik aletlerine hakim bireylerin hem toplum için hem de kişisel gelişimi için eşsiz olduğu unutulmamalıdır. Zira bireyin, içinde bulunduğumuz 21 yüzyıl koşullarında faydalı hobiler ve yetenekler kazanması sosyal ve iş yaşamında da mutluluğa erişmesi için oldukça önemli olacaktır.

Piyano Eğitimi

Piyano Eğitimi

Piyano Eğitimi çocukların ruhsal gelişimlerinin olumlu bir şekilde tamamlanması adına oldukça önemli bir etkendir. Küçük yaşlarda...

Yorum Yap


Yorum Yap Yorum Yap Call Now ButtonHemen Ara