Pınar Çatkın GÖKÇEK

BALE-MODERN DANS

1994-2004 yılları arasında DEÜ Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bale Anasanat Dalı'nda öğrenimini tamamladı. 2004-2009 yıllarında DEÜ Güzel Sanatlar Enstitüsü, Sahne Sanatları Bale Anasanat Dalında yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamladı.

Yüksek Lisans eğitimi sırasında DEÜ Konservatuvar?ında bale eğitmenliği yaptı. Mesleki tecrübe olarak; Varna uluslararası bale festivaline katıldı. Konservatuvar döneminde birçok eserde aktif olarak dans etti.

Yurtiçi ve yurtdışı Workshop'lara gidip çok değerli hocalar B. Deyanova, Mikael Denar, M. Troyanova, Lili Draguleva, Dina Bjorn, Tadeush Mataş, Petya Stoilova, Sacha Stanov'un derslerine katılarak sertifikalar aldı Yurtiçi ve Yurtdışında kültür sanat festivallerine misafir sanatçı olarak katıldı.

Ayrıca çalıştırdığı gruplar arasında, Soyer Kültür Sanat Fabrikası Bale Akademisi öğrencilerinin katıldığı "Blossoming Bohemia" adlı IX. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Festivali Yarışması'nda Modern Bale Kategorisinde dereceye girerek birincilik kazanmışlardır. (Mayıs 2013) Halen İzmir ve civarındaki seçkin okullarda bale eğitmenliği yapmaktadır.2014 yılından bu yana Trio Sanat'ta bale eğitimlerini yürütmektedir.

Yorum Yap Yorum Yap Call Now ButtonHemen Ara