Onur AKINÖNDER

PİYANO-MÜZİKSEL İŞİTME-VİYOLA

Isparta' da doğdu. 1999 yılında Antalya ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü yetenek sınavını kazandı. Piyano eğitimine Hülya CUMBUL, viyola eğitimine ADSO Viyola Sanatçısı Aydal Sargutan ile başladı. Lise öğrenimi süresince İzmir Kemalpaşa Kaymakamlığı'nın düzenlemiş olduğu II. Altın Nota Müzik Yarışması'nda liseler arası piyano dalında I. Mansiyon, Edirne Konservatuvarı'nın düzenlemiş olduğu Genç Müzisyenler Yarışmasında viyola dalında I. Mansiyon ödüllerini aldı.

2003 yılında DEÜ Buca Eğitim Fakültesi yetenek sınavını kazanarak piyano eğitimini Öğr. Gör. Hakkı KIVRAK, viyola eğitimini İzDSO viyola sanatçısı Adnan ALTINOK ile sürdürdü. Lisans eğitimi süresince birçok konserde solist ve eşlikçi olarak görev aldı. 2003 - 2008 yılları arasında BEF Akademik Orkestrasında viyola grubunda yer aldı.

2007 - 2008 ve 2009 - 2010 öğretim yıllarında İzmir Kemalpaşa Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesinde piyano öğretmeni olarak görev yaptı.

2005 yılında açılan Özel Trio Sanat Kursu kurucularından olup, bu kurumda piyano, viyola ve müzik bölümlerine hazırlık programlarını sürdürmektedir. Halen Dr. Kemal Yıldırım Müzik Eğitimcileri Orkestrası viyola grup üyesidir. 2019 yılında DEÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Öğretmenliği Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Yorum Yap Yorum Yap Call Now ButtonHemen Ara